E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Mesazhi i ndjerë i Adelina Thaçit pas ndarjes së Cimës nga jeta: Ma këpute shpirtin o babë, shoku im, dashuria ime

Duhet lexuar

spot_img

Mëngjesin e së premtes është ndarë nga jeta aktori i njohur i humorit, Rasim Thaçi – Cima.

Humoristi i njohur nuk i ka mbijetuar virusit famëkeq COVID-19, dhe ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Ngushëllime për vdekjen e tij kanë shprehur emra të shumtë, kryesisht figura të ndryshme publike nga fusha e artit, sportit e politikës.

 

Një dedikim prekës dhe të ndjeshëm e bëri edhe vajza e tij, këngëtarja e njohur shqiptare Adelina Thaçi – Meta.

Ajo publikoi një fotografi të babait të saj të ndjerë në InstaStory, duke e shoqëruar me përshkrimin: “Ma këpute shpirtin o babë, shoku im, dashuria ime”.

Foto: Adelina Thaçi/InstaStory

Cima njihet përndryshe për një numër të madh skeçesh humoristike, duke u shquar ndër vite si aktorët më në zë të humorit në mbarë trevat shqiptare.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img