E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Merovci me akuza për LDK-në: Në vitin 2019 doja të kandidoja për deputet, por më mashtruan

Duhet lexuar

spot_img

Shefi i protokollit i ish-presidentit Rugova, Adnan Merovci, ka thënë se LDK’ja e mashtroi në vitin 2019, kur u mbajtën zgjedhje në Kosovë dhe Merovci nuk kandidoi, sipas tij, për shkak se ishte mashtruar.

Ai tha se qëllimi i tij për të hyrë në parlament ishte për të bërë ndryshime.

“Një prej arsyeve pse kam dashur të hyjë në parlament që me iu qasë ndryshimeve”, ka thënë Merovci.

“Vitin e kaluar 2019, unë isha i paraparë dhe hyra në struktura për herë të parë në LDK. Nuk hezitoj të them se më mashtruan dhe nuk më futën në listë për kandidat dhe kanë gabuar shumë”, është shprehur Merovci.

Tutje, ai nuk hezitoi të thotë se po të garonte në zgjedhjet e 2019’tës, LDK’ja do t’i fitonte ato zgjedhje.

“Sikur të më futshin më 2019, zgjedhjet kishte me i fitu LDK’ja”, shtoi Merovci. spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img