E shtunë, 27 Shkurt, 2021
No menu items!

Mercedes tërheq mbi 1.000.000 automjete, shkak defekti në sistemin e thirrjeve emergjente

Duhet lexuar

​Kosova pa shikues në ndeshjet e shkurtit në basketboll

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të zhvillojë dy ndeshje në kuadër të para-kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës...

Vuçiqi e kërcënon Kosovën: Do të detyrohemi t’ju përgjigjemi në një mënyrë që s’do t’ju pëlqejë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia ka informacione se shqiptarët duan që Kosova të anëtarësohet në Konferencën...

Kosovari tenton të hyjë në Gjermani me pasaportë false, dënohet me 900 euro dhe kthehet mbrapa

Një person nga Kosova donte të hynte në Gjermani me pasaportë të falsifikuar prandaj u detyrua nga policia që...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Mercedes-Benz do të tërheqë 1,292,258 automjete për shkak të një defekti në sistemin e thirrjeve emergjente.

Nga radhët e gjigantit gjerman të makinave, ata përcaktuan që, në disa prej automjeteve të tyre, një problem i caktuar me furnizimin me energji të modulit të komunikimit në rast të një aksidenti trafiku do të dërgonte vendndodhjen e gabuar.

Një nga drejtorët e Mercedesit e tha këtë në një intervistë.

Ai gjithashtu konfirmoi që funksionet e tjera të sistemit automatik dhe manual të thirrjeve të urgjencës mbeten plotësisht funksionale dhe se Mercedes-Benz US nuk është në dijeni të ndonjë rasti dëmtimi material ose dëmtimi për shkak të këtij problemi.

Modelet e makinave të tërheqjes përfshijnë CLA, GLA, GLE, GLS, SLC, A, GT, C, E, S, CLS, SL, B, GLB, GLC dhe G, raportoi Associated Press.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

​Kosova pa shikues në ndeshjet e shkurtit në basketboll

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të zhvillojë dy ndeshje në kuadër të para-kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -