E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Meksikani “paketon” të gjitha gjërat e shtëpisë, përfshirë kolltukët dhe dollapët mbi kamionçinë

Duhet lexuar

spot_img

Kamionçina F-150 e Ford Motor Company është vlerësuar si “lloji i automjetit që mund të kalojë çdo sfidë të vetme” – siç duket edhe duke përfshirë lëvizjen e të gjitha sendeve tuaja të shtëpisë në një udhëtim të vetëm.

Kjo është pikërisht ajo që një banor nga Meksika provoi të bënte kohët e fundit kur tërhoqi çdo mobilje të vetme që ai zotëronte në makinën e tij.

Pamjet ishin regjistruar nga një shok tjetër dhe më vonë janë ngarkuar në TikTok – megjithëse u fshinë nga platforma e mediave sociale.

Dollapët, kornizat e krevateve, kolltukët, tavolinat dhe madje edhe një objekt metalik që i ngjante një rezervuari gazi ishin grumbulluar mjeshtërisht “në majë” të F-150 dhe në një platformë të improvizuar të sheshtë që shtrihej mbi çatinë e automjetit.

Ndërsa dukej se mobiljet mund të binin në rrugë, të gjitha sendet ishin siguruar fort me litarë të shumtë që mbështillen rreth ngarkesës.

Një komentues kishte shkruar: “Ky është nga një planet tjetër. E pabesueshme se si e ngarkuan. E pabesueshme se si do ta shkarkojnë atë”.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img