E diel, 18 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Media amerikane: Vaksinat kineze e ruse, zgjedhja më e mirë antiepidemike në Amerikën Latine

Duhet lexuar

spot_img

Sipas njoftimeve të uebsajtit të gazetës “The Wall Street Journal”, ditët e fundit qeveritë e vendeve të ndryshme në tërë Amerikën Latine po bëjnë përpjekje të marrin vaksinat kundër COVID-19, duke i konsideruar ato si rrugëdaljen e vetme nga epidemia që ka goditur seriozisht ekonomitë e tyre dhe ka shkaktuar qindra mijë të vdekur në këto vende. Megjithatë, Amerika Latine nuk kërkoi ndihmë nga ShBA-ja për vaksinat, por u mbështet në konkurrentët globalë të saj: Kina dhe Rusia.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit sot kreu fluturimin e parё

TV Klan nga Shqipёria sot lajmёroi se ёshtё inauguruar Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” si dhe është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img