E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Më e shpejta ndonjëherë: BMW M5 CS – deri në 100 km/orë në vetëm 3 sekonda

Duhet lexuar

McLaren F1 që u prodhua në vetëm 64 kopje shitet për 15 milionë dollarë

Një vepër arti nga një makinë. McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht...

Zvicra ndalon mbulimin e fytyrës, vjen reagimi i myslimanëve

Zvicra votoi ngushtë në një referendum për të ndaluar gratë të veshin burka ose veshjet që mbulojnë fytyrën në...

MC Kresha dhe Lyrical Son lansojnë këngën e re “Criminal Immigrant”

Dyshja e njohur, MC Kresha dhe Lyrical Son, janë ndër më të dashurit për publikun shqiptar. Ata tashmë e kanë...

Prodhuesi pretendon se është modeli më i fuqishëm dhe më i shpejtë i prodhimit në historinë e BMW.

BMW M5 CS është i mundësuar nga një motor 4.8 litër twin-turbo V8 me 636 kuaj fuqi (468 kW) dhe 750 Nm çift rrotullues maksimal.

Motori është bashkuar me një transmision automatik me 8 shpejtësi, dhe fuqia transmetohet në të 4 rrotat, transmeton Telegrafi.

Falë këtyre performancave, M5 CS është në gjendje të përshpejtojë nga 0-100 km / orë në saktësisht 3 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale e makinës është 305 km / orë.

BMW gjithashtu njoftoi se sedan i ri i saj sportiv nga vendndodhja në 200 në orë arrin në 10.3 sekonda.

BMW M5 CS është i pajisur me një sistem aktiv diferencial “M” dhe lëvizje me të gjitha rrotat, kështu që shoferi, ashtu si me standardin M5, mund të zgjedhë midis mënyrave të drejtimit Sport 2WD, 4WD dhe 4WD.

Duke qenë i bazuar në konkurrencën M5, modeli CS ka një pezullim më të fortë dhe një qendër graviteti më të ulët se BMW “M5 i zakonshëm”.

M5 CS është i pajisur si standard me rrota aliazh 20 inç.

Për ndalje të sigurt, përdoren frenat karboni-qeramike, “nofullat” e të cilave mund të jenë të kuqe ose të artë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

McLaren F1 që u prodhua në vetëm 64 kopje shitet për 15 milionë dollarë

Një vepër arti nga një makinë. McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -