E diel, 18 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

McLaren F1 që u prodhua në vetëm 64 kopje shitet për 15 milionë dollarë

Duhet lexuar

spot_img

Një vepër arti nga një makinë.

McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht në Shtetet e Bashkuara.

Kjo makinë është një nga shtatë kopjet e para të makinës McLaren F1, por as kilometrazhi dhe as historia e pronarit nuk janë raportuar, megjithëse e dimë që ajo kishte dy pronarë.

Siç e dini ndoshta, ai mundësohet nga një motor 6.1-litër V12 që mund të japë 618 kuaj fuqi në 7.400 rpm, si dhe 650 Nm çift rrotullues maksimal në 5.600 rpm.

Çmimi nuk është njoftuar, por supozohet se do të kushtojë rreth 15 milionë dollarë, ndoshta edhe më shumë.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit sot kreu fluturimin e parё

TV Klan nga Shqipёria sot lajmёroi se ёshtё inauguruar Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” si dhe është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img