E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Mblidhet sot Komiteti Teknik, pritet ashpërsim i masave

Duhet lexuar

spot_img

Mesditën e sotme pritet të mbidhet Komiteti i Ekspertëve për të bërë me dije masat e reja që do të merren me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

 

Ndërkohë lart e poshtë flitet se do të ketë një mbyllje më të gjatë kohore, por anëtarë të ndryshëm të Komitetit, kanë thënë se në rast se nuk zbatohen masat që janë në fuqi, atëherë çdo masë shtesë do të ishte e panevojshme.

”Unë besoj asnjë masë e cila, le të themi, paralajmërohet dhe nuk zbatohet, nuk ka asnjë vlerë. Kjo është qasja ime. Nuk ka vlerë të marrësh masa dhe të mos i zbatosh. Ne bëjmë debate, shikojmë opsione, por besoj që vendimmarrja ka qenë ajo, masat kanë mbetur në fuqi, kemi një lloj selektiviteti në raport me mësimin online të shkollave.

Të jeni shumë të sigurt që në momentin që dakordësohet një masë e cila është e mbështetur nga elementë të gjithanshëm, në radhë të parë shëndeti dhe më pas të gjithë tjerat, do t’ju komunikohet. Ne bisedojmë si në të gjitha grupimet ku ka një përgjegjësi të veçantë, me mendime secili, por në fund duhet të ketë një dakordësi që u shërben të gjithëve.

Por edhe njëherë, edhe 100 herë, ju lutem të gjithëve, jo vetëm s’e kemi fituar betejën, mos harroni që jemi ende në dimër, vaksinimi po merr jetë… çështja është që ne deri tani, kemi vetëm një gjë në dorë, të zbatojmë masat, ju lutem”, është shprehur drejtoresha e ISHP-së Albana Fico në daljen e 24 shkurtit.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img