E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Mbi dy mijë të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Duhet lexuar

spot_img

Me pesë viktimat e konfirmuara në 24 orët e fundit, numri i të vdekurve në Kosovë si pasojë e COVID-19 ka shkuar në dy mijë e 183.

 

Që nga 13 marsi kur janë konfirmuar dy rastet e para pozitive, numri i të infektuarve ka shkuar në 105 mijë e 535 raste nga 539 mijë e 710 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 160 raste të reja, ndërsa janë shëruar 415 pacientë.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 95 mijë e 45 raste, kurse numri i rasteve aktive është tetë mijë e 307.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img