E shtunë, 23 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Mbi 76 milionë raste me Covid-19 ne mbare boten

Duhet lexuar

spot_img

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) ne mbare boten ka arritur ne mbi 76 milionë, sipas faqes se internetit “Worldometer”, e cila përpilon te dhënat ne lidhje me pandeminë.

Sipas faqes se internetit “Worldometer”, e cila përpilon te dhënat ne lidhje me pandeminë, deri me tani ne mbare boten janë regjistruar 76 013 851 raste me COVID-19, i cili për here te pare u shfaq ne Wuhan te Kinës dhe me pas u përhap ne te gjithë boten, raporton ATSh.

Numri me i madh i rasteve është regjistruar ne SHBA, me gjithsej 17 888 353 raste deri me tani, e cila pasohet nga India (10 004 825), Brazil! (7163 912), Rusia (2 791220), Franca (2 442 990), Turqia (1982 090), Britania e Madhe (1977167), Italia (1921778), Spanja (1817 448), Argjentina (1531374), Kolumbia (1482 072), Gjermania (1469 991), Meksika (1301546), Polonia (1182 864) dhe Irani (1145 651).

Për shkak te COVID-19 deri me tani ne mbare boten kane humbur jetën 1681255 persona ndërsa 53 282158 janë shëruar duke mposhtur virusin.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo