E martë, 19 Janar, 2021
No menu items!

Mbi 76 milionë raste me Covid-19 ne mbare boten

Duhet lexuar

Parandalimi i përhapjes së coronavirusit Gjermania para ndalim-qarkullimit

Para takimit të kancelares Angela Merkel me kryeministrat e landeve, në Gjermani po debatohet ashpër ndalimi i qarkullimit, që...

Ja se si i fillojnë mëngjeset e tyre, miliarderët

Pasja e një rutine të caktuar në mëngjes mund të jetë një zakon për shumëkë, madje edhe për miliarderët....

Diellza Rexhepi 19 Vjeçarja i bie pishman tërhiqet nga lista e AAK-së për deputete

19 Vjeçarja Diellza Rexhepi që është më e reja në moshë në listën e kandidatëve për deputetë nga radhët...

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) ne mbare boten ka arritur ne mbi 76 milionë, sipas faqes se internetit “Worldometer”, e cila përpilon te dhënat ne lidhje me pandeminë.

Sipas faqes se internetit “Worldometer”, e cila përpilon te dhënat ne lidhje me pandeminë, deri me tani ne mbare boten janë regjistruar 76 013 851 raste me COVID-19, i cili për here te pare u shfaq ne Wuhan te Kinës dhe me pas u përhap ne te gjithë boten, raporton ATSh.

Numri me i madh i rasteve është regjistruar ne SHBA, me gjithsej 17 888 353 raste deri me tani, e cila pasohet nga India (10 004 825), Brazil! (7163 912), Rusia (2 791220), Franca (2 442 990), Turqia (1982 090), Britania e Madhe (1977167), Italia (1921778), Spanja (1817 448), Argjentina (1531374), Kolumbia (1482 072), Gjermania (1469 991), Meksika (1301546), Polonia (1182 864) dhe Irani (1145 651).

Për shkak te COVID-19 deri me tani ne mbare boten kane humbur jetën 1681255 persona ndërsa 53 282158 janë shëruar duke mposhtur virusin.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

- Advertisement -

Lajmet e fundit

Parandalimi i përhapjes së coronavirusit Gjermania para ndalim-qarkullimit

Para takimit të kancelares Angela Merkel me kryeministrat e landeve, në Gjermani po debatohet ashpër ndalimi i qarkullimit, që...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -