E premte, 20 Maj, 2022
No menu items!
spot_img

Mbi 1,800 dronë u përdorën për ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike të Tokios

Duhet lexuar

spot_img

Megjithëse nuk kishte shumë njerëz në stadium, ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike në Tokio ishte vërtet spektakolare.

Ceremonia e hapjes së Olimpiadës në Tokio zgjati disa orë dhe një pjesë e saj ishte një shfaqje e lehtë e organizuar duke përdorur 1,824 dronë.

Dronët u përdorën për ta kthyer logon e Olimpiadës në një glob rrotullues.

Dronët janë përdorur në mënyra të ngjashme më parë, dhe një shembull është Super Bowl 2017 kur 300 dronë formuan flamurin amerikan.

Sidoqoftë, teknikisht, numri i dronëve të përdorur në Tokio nuk është rekord, sepse ai titull i përket markës së veturave të Hyundai Genesis. Në Shangai, Kinë, 3,281 dronë u përdorën gjatë shfaqjes së dritës.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo