E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Mbërrijnë 100.000 vaksina të tjera antiCOVID në Shqipëri

Duhet lexuar

spot_img

Sot kanë arritur 100.000 vaksina të tjera antiCOVID-19 në Rinas të Tiranës, ndonëse me një ditë vonesë për shkak të bllokimit të aeroportit nga kontrollorët e trafikut ajror.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë Edi Rama përmes një postimi në Facebook.

“Me një ditë vonesë për shkak të tentativës çmendurake për bllokimin e fushatës së vaksinimit dhe nxitjen e rrëmujës në prag të zgjedhjeve, mbërrijnë 100.000 vaksina të tjera antiCOVID. Më të vendosur se kurrë për të vazhduar me ritme të larta vaksinimin masiv dhe për të garantuar një sezon turistik të lehtësuar e me të ardhura të larta për Shqipërinë”, shkruan Rama në Facebook.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Scottie Pippen, vajton vdekjen e djalit të tij të parё Antron me mesazhe emocionale: ‘Jam zemёrthyer’.

Scottie Pippen, basketbollisti i njohur i ekipit nё NBA, Chicago Bulls vajton vdekjen e djalit të tij të parё...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img