E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Mbappe ka marrë vendim mbi të ardhmen e tij, ka zgjedhur klubin e ri ku do të transferohet

Duhet lexuar

spot_img

Kylian Mbappe ka vendosur që ai dëshiron të largohet nga Paris Saint-Germain për Real Madridin dhe sulmuesi i Francës nuk dëshiron të presë deri në verën e ardhshme.

22-vjeçari ka qenë i lidhur me një transferim te Reali për disa vite, me Los Blancos fillimisht të lidhur me sulmuesin kur ai ishte ende te Monaco.

Madje kishte një befasi kur Mbappe u transferua në PSG në vitin 2017, fillimisht i huazuar, për një tarifë prej 145 milionë eurosh, pasi pritja ishte që ai të transferohej në Real.

Me skadimin e kontratës së tij më 2022, thashethemet kohët e fundit janë intensifikuar përsëri, pavarësisht nga një ofertë për të zgjatur qëndrimin te PSG.

Megjithatë, sipas raporteve të mediave në Spanjë, Mbappe dëshiron të bëjë lëvizjen në kryeqytetin spanjoll, tani në këtë verë.

Sipas Cuatro dhe Cadena SER, fituesi i Kupës së Botës ka vendosur mendjen e tij dhe nuk dëshiron të nënshkruajë një marrëveshje të re ose të presë deri në verën e ardhshme për të lëvizur falas.

Ndërsa Liverpooli dhe klube të tjera, gjithashtu besohet të jenë të interesuar në sulmues, dëshira e tij është të bashkohet me Realin.

Vendimi do të thotë që PSG do të kishte një vendim të madh për të marrë, ose duke rënë dakord për një marrëveshje që ai të lëvizte këtë verë ose ta shihte atë të largohej falas verën e ardhshme.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...

Më shumë artikuj si kjo