E enjte, 25 Shkurt, 2021
No menu items!

Maybach e Gaddafit në shitje

Duhet lexuar

Sulmohet fizikisht gazetari Visar Duriqi

Gazetari i Insajderit, Visar Duriqi, është sulmuar fizikisht mbrëmë në mesnatë. Duriqi ka thënë se është sulmuar nga tre persona...

Drejtori sportiv i PSG zbulon të ardhmen e Neymar dhe Mbappe

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain ka biseduar së fundmi më detajisht mbi lojtarët e tij dhe sulmuesin e shumë...

Ja çfarë tërheq më së shumti burrat te gratë

A i pëlqejnë burrat gratë më të plota apo më të holla? A bën ndryshimi ngjyra e flokëve dhe...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Në vitin 2010, Xenatec filloi të bënte një version coupe të Maybach, kështu që u krijua luksi Xenatec Maybach 57S Coupe.

Plani ishte të bëheshin 200 copë, por gjithsesi u bënë vetëm tetë kopje dhe sasia nën numrin 004 u ble nga lideri libian, Muammar Gaddafi.

Ndërsa Gaddafi u vra në 2011, kjo makinë nuk përshkoi shumë – vetëm 2,300 km, dhe sipas sallonit Hollandez Auti Leitner, është modeli me kilometrazhin më të ulët në botë.

Makina eshte ne gjendje pothuajse perfekte. Dhe mundësohet nga një motor V12, një 6.0-litër që jep deri në 612HP.

Siç u tha në fillim, vetura nuk është e lirë, dhe dikur ishte paguar 675,000 euro, ndërsa tani është me çmim 961.950 euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sulmohet fizikisht gazetari Visar Duriqi

Gazetari i Insajderit, Visar Duriqi, është sulmuar fizikisht mbrëmë në mesnatë. Duriqi ka thënë se është sulmuar nga tre persona...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -