E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Marrëveshja e ‘fshehtë’ e Mbappes me Real Madridin – Los Blancos tërhiqen nga gara për francezin

Duhet lexuar

spot_img

Real Madridi raportohet se është larguar zyrtarisht nga gara për transferimin e Kylian Mbappes.

Skuara spanjolle nuk dëshiron të paguajë mbi 150 milionë euro që Paris Saint-Germain i kërkon për lojtarin.

Sulmuesi 22-vjeçar ka edhe një vit kontratë me klubin nga Ligue 1, mirëpo ka refuzuar rinovimin e kontratës.

Sipas asaj që raporton Cadena Ser, Real Madridi nuk është më në garë për transferimin e fituesit të Kupës së Botës.

Por, mediumi bën të ditur se kjo nuk është një tërheqje e përhershme, pasi klubi dhe lojtari dyshohet se kanë një marrëveshje të fshehët.

Në verën qershor të vitit 2022, kontrata e Mbappes me PSG-n skadon dhe ai është një lojtar i lirë e ka të drejtë të negociojë me çdo klub nga janari i vitit të ardhshëm.

Kështu, Real Madridi e ka shansin që ta transferojë francezin pa paguar asnjë cent, duke i ofruar atij më pas një pagë të majme, për më shumë mund të jetë edhe më i paguari në klub.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo