E shtunë, 6 Mars, 2021
No menu items!

Majoneza që nuk ju shton peshë trupore: Është e mundshme, receta është kjo?

Duhet lexuar

Kombinimet perfekte/ 6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Dega rrëzohet në tokë, ndërsa një grup muzikantësh performonin në park

Ky është momenti kur një grup muzikantësh patën një arratisje me fat kur një degë rreth 13 metra e...

Në Gjakovë 5 persona arrestohen për prostitucion

Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore në Gjakovë dje ka arrestuar pesë persona të dyshuar për prostitucion. Në...

Ndonëse është artikull jo i shëndetshëm, majoneza pothuajse është shtesë e pashmangshme e çdo sandviçi dhe sallate, posaçërisht asaj franceze në të cilën është përbërësi kryesor

Mirëpo, nëse kujdeseni në ushqim, me siguri në harkun e gjerë e shmangni këtë artikull përplot yndyrë.

Megjithatë, kjo nuk do të thotë që duhet patjetër ta eliminoni nga ushqimi!

Përbërësit:

– 2 lugë vaj ulliri,
– 2/3 e filxhanit arra indiane,
– 2/3 e filxhanit fara luledielli,
– ¾ e lugës së vogël kripë,
– ¾ e filxhanit ujë të ftohtë, uthull apo lëng limoni (sipas dëshirës),
– 1 hurmë,
– 2 thelpinj hudhre,
– 1 lugë mustardë.

Përgatitja:

1. Lulediellin dhe arrat indiane qitni të qëndrojë në ujë gjatë natës, ndërkaq në mëngjes shpëlani dhe kulloni mirë.

2. Në blender qitni përbërësit e tjerë dhe përzieni mirë derisa të përftoni masë të butë.

3. Sipas dëshirës përshtatni njelmësinë dhe thartirën dhe sipas nevojës shtoni edhe ujë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kombinimet perfekte/ 6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -