E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
No menu items!
spot_img

Lucid sfidon Teslan

Duhet lexuar

spot_img

Kompania start-up nga Kalifornia, Lucid, do të fillojë me pranimin e porosive të blerësve deri në fund të vitit, por pavarësisht kësaj, ka arritur të gjeneroj një numër të madh të adhuruesve që konsiderojnë që mund të paraqet një sfidë të vërtetë për kompaninë Tesla, dhe prodhuesit e veturave elektrike në Gjermani.

Bëhet fjalë për veturën luksoze Lucid Air, e cila me vetëm një mbushje të baterisë arrin të përshkoj 805 kilometra – e çmimi i saj fillestar pritet të jetë 169.000 dollarë.

Si rezultat i këtij suksesi, edhe vlera e kompanisë Lucid Group është rritur dukshëm.

Ekspertët e vlerësojnë se arrin në 37 miliardë dollarë, e kjo shumë do të rritet edhe më shumë pas marrëveshjes me Nasdaq, pas bashkimit të forcave me Churchill Capital Corp IV dhe Michael Klein.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo