E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Legjenda e grupit hard rock Ac/Dc, Brian Johnson publikon libёr

Duhet lexuar

spot_img

Legjenda e grupit hard rock Ac/Dc, Brian Johnson ka vendosur qё të publikojë kujtimet e tij nё librin ‘The Lives of Brian’.

Legjenda e grupit Ac/Dc, i cili do të vjen me edukimin dhe jetën e tij historike në rrugë në një prej grupeve më ikonë të të gjitha kohërave, do të botohet në 26 tetor nga Penguin Books.

Ai tha në një deklaratë: “Unë kam pasur disa netё të gjata dhe disa netё të shkëlqyera, ditë të këqija dhe shumë të mira.”

“Unë kam shkuar nga këngëtari i korit në këngëtar të rock n’ roll-it, dhe tani kam shkruar një libër në lidhje me të.”

Libri do të prekë gjithashtu betejën e frontmanit 73-vjeçar me dëgjimin e tij, i cili e pa atë të urdhëruar të ndalonte performancën drejtpërdrejt pesë vjet më parë apo të përfundonte plotësisht i shurdhër.

Njoftimi thekson: “Për më shumë se një dekadë Brian Johnson u përpoq të linte gjurmët e tij me një sërë grupesh. Ai u shfaq në ‘Top of the Pops’, vizitoi Australinë dhe megjithatë koha e tij dukej jashtë mundësive.“

“Pastaj ai u ftua në Londër për një audicion në një prej akteve më të mëdha në botë. Ac/Dc ishin një grup në krizë pas vdekjes tragjike të këngëtarit të tyre kryesor, Bon Scott, por me Brian në bord ata do të regjistronin kryeveprën e tyre: ‘Back in Black’. Ai u bë albumi rock më i shitur i të gjitha kohërave.

Turneu që pasoi u luajt në arena të mbushura. I përqafuar shpejt nga tifozët e bendit, djali i ri kishte fituar famёn e tij.

“Por do të kishte një kthesë në kёtё tregim. Në vitin 2016, Brian u detyrua të linte bendin pasi u diagnostikua me humbje të dëgjimit, gjersa bëri një kthim triumfues në grupin që ai donte me publikimin e albumit hit ‘Power Up ’të vitit 2020.

“Ka qenë një kthesё dramatike e një jete, gjatë së cilës Brian mbajti këmbët fort në tokë, duke mos humbur kurrë kontakt me rrënjët e tij.”

Autobiografia vjen pasi Ac/Dc bëri një rikthim vitin e kaluar me albumin e tyre të parë ‘Power Up’ pas 6 viteve, pikёrisht që nga albumi i tyre ‘Rock Or Bust’ i vitit 2014.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img