E mërkurë, 15 Shtator, 2021
No menu items!
spot_img

LDK premton finalizimin e kërkesës së Sindikatës së infermierëve

Duhet lexuar

spot_img

Lidhja Demokratike e Kosovës premton finalizimin e kërkesës legjitime së Sindikatës së Infermierëve të Kosovës për ngritjen e ndërrimeve të natës në shëndetësi.

Përmes një postimi në Facebook e ka bërë të ditur z. Fitim Havolli, kandidati me numrin 110 nga LDK.

 

Postimi i plotë i Fitim Havollit:

Shumë shpejtë do ta finalizojmë me Kryeministrin Hoti,MF, kërkesën legjitime të Sindikatës së Infermierëve për ngritjen e ndrrimeve të natës.

E Falenderojm Kryeministrin e Republikës së Kosovës, z.Avdullah Hoti për përkrahjen e plotë dhënë komunitetit tonë.

Duke përcjelljë punën dhe angazhimet e sindikatës ku njëkohësisht i falenderojë gjithë komunitetin për punën, angazhimin, vullnetin dhe sakrificën e komunitetit infermier, mami dhe profesionist të tjerë shëndetësor që po e bëjnë maksimumin gjatë gjithë kohës me pandemi me të cilën po përballet vendi ynë.

Ashtu siç premtuam që infermieri do të jetë në çdo kohë afër qytetarëve pavarsisht sfidave, ne i besuam dialogut social ndërsa presim realizimin e kërkesave legjitime.

#ldk132
#avdullahhotikryeministër1,
#fitimhavollideputet110.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo