E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Largoni akullin nga frigoriferi shpejt dhe me lehtësi me këtë metodë!

Duhet lexuar

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Abazoviq: Gjysma e Malit të Zi nuk po fle, drejtësia ka filluar të funksionojë

Zëvendëskryeministri Dritan Abazoviq shkroi në rrjetet sociale se “gjysma e Malit të Zi nuk po fle”, sepse, siç tha...

Reagimi i vajzës 13 muajshe bëri të qeshnin shumë persona

Vajza Luna është 13 muajshe dhe vendosi të zbulojë se si i nuhasin këmbët e babait. Ajo iu afrua babait...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Frigoriferi me kalimin e kohës depoziton më shpejt akull, kështu që shpesh duhet ta shkrini për më pak se një muaj.

Për fillestarët, përpiquni të mësoni përmendësh se çfarë ka në frigoriferin tuaj. Nëse e keni zakon të hapni frigoriferin herë pas here, të shikoni përreth, dhe pastaj të kërkoni disa ushqime për pesë minuta, atëherë në këto raste akulli do të formohet më shpejt.

Gjithashtu, kur blini ushqime të ngrira, fshijini ato para se t’i vendosni në sirtar.

Gjithashtu, nëse ngrini ushqimin e gatuar, sigurohuni që të jetë plotësisht i ftohtë para se ta vendosni në frigorifer. Nëse keni frikë ta lini tenxheren jashtë brenda natës, të paktën lini atë në frigorifer përpara se ta vendosni ushqimin në frigorifer, shkruan KP.

Amviset gjithashtu thonë se është thelbësore të mbyllni mirë ushqimin që e hidhni. Blini zinxhirë ose përdorni qese ose kuti vakumi që mbyllen mirë.

Disa gjithashtu ju këshillojnë të vini disa pika vaj në garzë dhe më pas të lyeni muret dhe sirtarët e frigoriferit, pasi akulli nuk do të formohet në sipërfaqe me yndyrë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -