E martë, 2 Mars, 2021
No menu items!

Lamtumirë xhinse të ngushta: Janë të dëmshme për shëndetin dhe imazhin tuaj

Duhet lexuar

Si po pritet në Shqipëri përfshirja e Vetëvendosjes në zgjedhjet e 25 prillit?

Derisa Vetëvendosje shënoi fitore në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ajo po provon të arrijë sukses edhe në zgjedhjet parlamentare...

Kinezi i cili me precizitet të paparë, godet me llastik pikën e ujit që rrjedh nga shishja

Një burrë nga Kina është bërë hit në internet për shkak të një veçorie që ai e ka –...

Pse bebet mbajnë aromë më tërheqëse sesa fëmijët e rritur?

Aroma e butë e një të porsalinduri te prindërit ngjall ndjenja të forta dhe i inkurajon ata të kujdesen...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

E ndjeni që kanë dalë nga moda apo jo?

Dashuria për xhinset e ngushta prej pak vitesh është zbehur, por kjo s’është arsyeja e vetme për t’i harruar njëherë e mirë.

Xhinset e ngushta dëmtojë nervat

Mund të ndodhë. Këmbët nuk furnizohen plotësisht me gjak, kjo sjell ënjtje dhe dëmtim nervor në këmbë dhe kyç të e këmbës. Gjithashtu, xhinset e ngushta mund të shkaktojnë mpirje, ndjesi shpimi dhe dhimbje nervore në kofshë dhe në rrëzë të saj, pasi përkuleni me xhinse që janë shumë të ngushta.

Sjellin probleme me stomakun

Një nga mënyrat më të lehta për të shkaktuar dhimbje stomaku është duke veshur rroba shumë të ngushta. Kur vishni pantallona shumë të ngushta, trupi juaj ka probleme me tretjen. Materialet shumë të ngushta në zonën e belit mund të shkaktojnë presion jo normal tek organet e brendshme, gjë që mund të sjellë dhimbje stomaku dhe refluks të aciditetit.

Janë të dëmshme për imazhin tuaj

Mund të jeni shumë të dobëta, por asnjëherë nuk do dukeni mjaftueshëm kur vishni xhinse të ngushta. Detyroni veten të futeni brenda pantallonave aq të ngushta dhe sa herë të qëndroni ulur do ndiheni sikur keni bark dhe jeni të shëndosha, kur në fakt nuk jeni aspak. Ndikojnë keq tek vetëbesimi juaj dhe mund t’ju detyrojnë të mbani dieta të panevojshme.

Ju dëmtojnë muskujt

Muskujt kanë nevojë për hapësirë të mjaftueshme që të zgjerohen dhe të kontraktohen. Nëse mendoni të rrini në majë të këmbëve gjithë ditën, vishni diçka të lirshme. Xhinset e ngushta shtrëngojnë muskujt aq sa mund të shkaktojnë dëme serioze.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si po pritet në Shqipëri përfshirja e Vetëvendosjes në zgjedhjet e 25 prillit?

Derisa Vetëvendosje shënoi fitore në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ajo po provon të arrijë sukses edhe në zgjedhjet parlamentare...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -