E premte, 5 Mars, 2021
No menu items!

Lakër e ëmbël nga furra: Një rend mish, një rend lakër!

Duhet lexuar

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

Në intervalin aktual, një nga modelet më të shpejta të Audi punon me energji elektrike. Ai ju lë pa...

Ja çfarë duhet të dini nëse po kaloni një ditë të keqe

Nuk ka lumturi të përhershme, por ka një rrugëtim drejt saj që mund të jetë e bukur nëse ju...

Ky është gabimi më i keq që mund të bëni kur përpiqeni të flini natën

Kur e kemi të pamundur të biem në gjumë, instinkti ynë i parë është që thjesht të qëndrojmë në...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Më mirë se e dasmave!

Propozimi ynë është lakra nga furra, e cila duhet të ziejë pak më shumë, por ia vlen të presësh,

Përbërësit:

– 1 lakër (e madhësisë mesatare);
– 2 qepë;
– 3 thelpinj hudhre;
– 1 karotë;
– 500 ml salcë domateje;
– 1 kg mish;
– mustardë;
– vaj;
– erëza të thata

Përgatitja:

Qepën, karotën dhe hudhrën fërgojeni pak në një tenxhere.

Shtoni salcën e domates dhe lini të vlojnë bashkë.

Mishin priteni në formë bërxollash, rrotullojeni mirë në erëza të thata, pastaj në mustardë dhe vendoseni në tenxhere.

Kështu veproni me secilën copë mishi.

Pastaj lakrën priteni në copa të trasha, çdo copë spërkatemi shumë me vaj, me erëza të thata dhe me mustardë dhe radhisni nëpër mish.

Shtoni një filxhan ujë (rreth 150 ml), mbulojeni me folie alumini dhe futeni në furrë të ngrohur në 200 gradë Celsius.

Lëreni lakrën të vlojë 3 orë. Pastaj, hiqjani folien, përzieni dhe e lëmë të ziejë në furrë për një orë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

Në intervalin aktual, një nga modelet më të shpejta të Audi punon me energji elektrike. Ai ju lë pa...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -