E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Lajçak telefonon Kurtin, e uron për postin e Kryeministrit

Duhet lexuar

spot_img

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar bisedë telefonike me kryeministrin, Albin Kurti me rastin e marrjes së detyrës së re.

Këtë lajm e ka bërë të ditur përmes një postimi në tëiter, kryeministri Kurti, i cili ka thënë se me Lajcakun presin bashkëpunim në të ardhmen.

“Sot më erdhi një telefonatë nga Miroslav Lajçak i cili më përgëzoi për postin tim të ri si Kryeministër, duke i uruar qeverisë sonë sukses. Presim bashkëpunimin tonë të ardhshëm”, ka shkruar Kurti.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img