E diel, 18 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Ky është njeriu i parë në botë me imunitet natyral

Duhet lexuar

spot_img

Njeriu i parë në botë që është gjetur mendohet se ka imunitet natyral kundër koronavirusit.

Sipas “BBC” ky burrë ka anti-trupa natyrale kundër virusit të rrezikshëm, mirëpo, si ai mund të ketë edhe të tjerë që nuk janë gjetur akoma. “Unë nuk jam personi i vetëm që kam antitrupa si këta, unë jam vetëm një nga të paktët që janë gjetur”,- ka thënë John Hollis.

Shkencëtarët kanë lajmëruar më herët se koronavirusi mund të shkaktojë dëme në trupin e njeriut duke pasur parasysh gjenetikën. Kjo shpjegonte edhe faktin se përse disa të rinj nga e gjithë bota kanë humbur jetën nga koronavirusi, pavarësisht se nuk kanë pasur asnjë sëmundje bashkëshoqëruese.

Po ashtu, nga ana tjetër ka persona në të gjithë botën që koronavirusi nuk ka asnjë ndikim në trupin e tyre.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit sot kreu fluturimin e parё

TV Klan nga Shqipёria sot lajmёroi se ёshtё inauguruar Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” si dhe është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img