E martë, 2 Mars, 2021
No menu items!

Kush është Adnan Merovci – kandidati me numrin 58 nga LDK

Duhet lexuar

Si po pritet në Shqipëri përfshirja e Vetëvendosjes në zgjedhjet e 25 prillit?

Derisa Vetëvendosje shënoi fitore në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ajo po provon të arrijë sukses edhe në zgjedhjet parlamentare...

Kinezi i cili me precizitet të paparë, godet me llastik pikën e ujit që rrjedh nga shishja

Një burrë nga Kina është bërë hit në internet për shkak të një veçorie që ai e ka –...

Pse bebet mbajnë aromë më tërheqëse sesa fëmijët e rritur?

Aroma e butë e një të porsalinduri te prindërit ngjall ndjenja të forta dhe i inkurajon ata të kujdesen...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Pas miratimit dhe certifikimit të kandidatëve për deputet në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare që do të mbahen më 14 shkurt 2021, në listën zgjedhore të Lidhjes Demokratike të Kosovës numrin 58 e mban Adnan Merovci.

Portali ynë ka siguruar një biografi të Merovcit në të cilën bëhet fjalë për karrierën e tij.

Adnan Merovci ka lindur në Vushtrri në vitin 1956. Është i diplomuar në Fakultetin Teknik të Universitetit të Prishtinës. Është i martuar dhe baba i katër fëmijëve.

Ka qenë udhëheqës i protokollit të Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, gjatë viteve ’90 dhe deri më 2000. Gjatë viteve 2002-2003 ka qenë drejtor i postave të Kosovës, ndërsa më pas Kryeshef i Sekretariatit të Komisionit Qendror Zgjedhor.

Përveq gjuhës shqipe, Merovci flet gjuhën angleze, gjuhën serbe dhe atë turke.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si po pritet në Shqipëri përfshirja e Vetëvendosjes në zgjedhjet e 25 prillit?

Derisa Vetëvendosje shënoi fitore në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ajo po provon të arrijë sukses edhe në zgjedhjet parlamentare...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -