E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Kurti për deputeten e PDK-së që iu bashkua LVV-së: Do të punojmë bashkë për progresin e gjithëmbarshëm

Duhet lexuar

spot_img

Kryeministri i Kosovës, njëherësh edhe kryetar i LVV-së, Albin Kurti ka njoftuar sot se Grupit Parlamentar të LVV-së i është bashkuar Adelina Grainca, e cila në zgjedhjet e 14 shkurtit arriti të bëhet deputete në listën e PDK-së.

Kurti përmes një postimi në Instagram ka thënë se me deputeten Grainca do të punojnë bashkë për progresin e gjithmbarshëm.

“Deputetja më e re e Kuvendit të Republikës, znj. Adelina Grainca, na u bashkua sot në Lëvizjen VETËVENDOSJE!. Ajo është në përfundim të studimeve Master në Universitetin Amerikan në Kosovë. Do të punojmë bashkë për progresin e gjithëmbarshëm”, ka shkruar Kurti.

 spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img