E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

“Kur kanë 3 vajza duan një djalë”/ Gjinekologia zbulon cilat gra kryejnë më shumë aborte selektive

Duhet lexuar

spot_img

Mjekja e njohur obstetër-gjinekologe, Enriketa Kroi foli për abortet selektive duke thënë se bëhen më së shumti nga gratë në zonat rurale, ndërsa abortet joselektive nga ato në zonat urbane.

“Gratë e zonave rurale kryejnë më shumë aborte selektive. Kur kanë 3 goca duan një djalë dhe e kundërta. Për sa i përket abortit joselektiv janë gratë në zonat urbane. Kanë një fëmijë ose 2 dhe e bën një abort.

Ndërsa zonat rurale janë me mentalitetin ku hanë 2 hanë, hanë dhe tre, por bëjnë abort selektiv për çështje gjinie”, u shpreh mjekja.

 spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Taylor Swift në studio duke punuar për albumin tjetër

Taylor Swift tashmë është duke punuar shumё në albumin e saj të ri të ri-regjistruar. Megastari i muzikës pop...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img