E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Kullat e Jasharëve në rrezik, pa vizitorë gjatë Epopesë së UÇK-së

Duhet lexuar

spot_img

Në prag të përvjetorit të 23-të të rënies së familjes Jashari në kullat në Prekaz nuk do të lejohet që të ngjiten vizitorë.

Kjo pasi skelet e edhe vetë objektet kanë gjasa që të pësojnë dëmtime nga fluksi i madh.

Arkitekti Ylber Morina tha se kur e kishte bërë projektin e skeleve nuk e kishte menduar se do të qëndronin kaq gjatë.

Drejtori i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës, Bislim Zogaj, tha se presin qeverinë e re që të formohet komisioni ndërministror që të shpallin konkursin ndërkombëtar.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img