E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Kthimi ‘perfekt’ i Kevin Durantit duhet të shqetësojë tërë NBA-në!

Duhet lexuar

spot_img

Lista më e talentuar ndonjëherë, Kevin Durant është kthyer. Brooklyn Nets mund të ketë qenë pa James Harden, por kthimi i ish MVP Durant në formacionin e tyre pas një pushimi të zgjatur prej dy muajsh shkaktoi një fitore dominuese dhe i dërgoi një mesazh pjesës tjetër në NBA.

Nets nxituan për një epërsi të madhe në çerekun e dytë në shtëpi me New Orleans Pelicans, dhe kaluan në shtëpi për një fitore 139-111.

Durant shёnoi 17 pikë, 7 kërcime dhe 5 asistime brenda  19 minutash të ngjeshur, duke kaluar kёshtu një pesë me pesë të përsosur nga dyshemeja.

Ishte ndeshja e tij e parë që nga 13 shkurt, dhe ndeshja e tij e parë para tifozëve – përfshirë nënën e tij, e cila po shkëlqente absolutisht – që nga nënshkrimi i tij për Nets. Kombinimet e tij me LaMarcus Aldridge dhe Blake Griffin së bashku, bënë një ndikim të menjëhershëm.

Ai tha pas ndeshjes: “Kur ne lëvizim trupat tanë dhe luajmё basketbollin tonë ashtu si bëmë, dhe flasim për mbrojtjen, është kënaqësi. Ju keni lojtarë veteranë që dinë të luajnë. Ёshtё sikur këta njerëz mund ta përfundojnë fjalinë time para se unë të përfundoj. Këta njerëz e dinë lojën brenda dhe jashtë. Ata më njohin mua. Ata e njohin njëri-tjetrin si shokë të ekipit dhe nga loja kundër njëri-tjetrit gjatë viteve.“

Nets, tani janё 36-16, duke lёvizur mbi Philadelphia 76ers qё janё 35-16 në Konferencën Lindore. Por, duke shikuar nga mënyra se si Durant filloi shkeljen e ekipit në atë që ishte një kthim i fuqishëm, të gjithë pretendentët në Lindje dhe madje edhe i gjithë NBA – janë vënë në dijeni.

REZULTATET TJERA:

Minnesota Timberwolves 137 – 141 Indiana Pacers

Washington Wizards 131 – 116 Orlando Magic

Atlanta Hawks 113 – 131 Memphis Grizzlies

Houston Rockets 102 – 93 Dallas Mavericks

Oklahoma City Thunder 102 – 113 Charlotte Hornetsspot_img
spot_img

Lajmet e fundit

‘Basic Instinct’ i vitit 1992 restaurohet nё 4K nga Studiocanal

Studiocanal ka porositur restaurimin me teknologjinё 4K të trillerit erotik të Paul Verhoeven tё 1992 ‘Basic Instinct’, i cili...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img