E premte, 5 Mars, 2021
No menu items!

Kryeqyteti i Koresë së Jugut do të fillojë me testimin e kafshëve shtëpiake për COVID-19

Duhet lexuar

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

Në intervalin aktual, një nga modelet më të shpejta të Audi punon me energji elektrike. Ai ju lë pa...

Ja çfarë duhet të dini nëse po kaloni një ditë të keqe

Nuk ka lumturi të përhershme, por ka një rrugëtim drejt saj që mund të jetë e bukur nëse ju...

Ky është gabimi më i keq që mund të bëni kur përpiqeni të flini natën

Kur e kemi të pamundur të biem në gjumë, instinkti ynë i parë është që thjesht të qëndrojmë në...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Kryeqyteti i Koresë së Jugut, Seul, do të fillojë testimin e qenve dhe maceve shtëpiake për coronavirus, në rast se pronarët e tyre rezultojnë pozitivë dhe në qoftë se vetë kafshët kanë simptoma.

Sipas CNN, përcjell Telegrafi, lajmin e bëri të ditur zyrtari i lartë shëndetësor i qytetit, Park Yoo-mi.

Park deklaroi se ekipi i mbledhjes së mostrave të kafshëve do të vizitojë shtëpitë e pacientëve të vendosur në karantinë, për t’i testuar kafshët shtëpiake.

Deri më tani ende nuk është konfirmuar transmetimi i coronavirusit nga kafshët tek njeriu.

Secili qen apo mace që rezulton pozitiv me sëmundjen e COVID-19 do të duhet të izolohet për 14 ditë.

Koreja e Jugut raportoi rastin e saj të parë të infeksionit tek kafshët kur një mace shtëpiake doli pozitive me coronavirus më 21 janar, sipas Agjencisë së Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve të Vendit (KDCA).

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

Në intervalin aktual, një nga modelet më të shpejta të Audi punon me energji elektrike. Ai ju lë pa...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -