E shtunë, 23 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

KRU “Prishtina” me ekipe shtesë në terren për shkak të përmbytjeve

Duhet lexuar

spot_img

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se pas reshjeve të shiut dhe vërshimeve, janë në gjendje gatishmërie, me të gjitha ekipet e operimit dhe mirëmbajtjes së rrjetit të ujësjellësit dhe kanalizimit në terren.

KRU “Prishtina” nuk ka dhënë detaje për dëmet eventuale në rrjetin e ujësjellësit dhe kanalizimit, por thekson se ekipet shtesë janë në terren tërë kohën.

Gjithashtu, sipas kësaj kompanie, po angazhohen edhe ekipet e monitorimit të cilësisë së ujit dhe prodhimit.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo