E martë, 28 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

Kosovë, temperatura përvëluese edhe në dy ditët e ardhshme

Duhet lexuar

spot_img

Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore do të mbeten të qëndrueshme mbi vendin tonë edhe për ditët vijuese, duke krijuar mot shumë të nxehtë dhe me vapë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK) temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 36-38 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet në vlera ekstreme, prandaj kujdes nga kontakti direkt me rrezet e diellit, sidomos personat në moshë dhe shtresa tjetër e popullatës me sëmundje kronike.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe verilindjes.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo