E diel, 18 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Kosovë – Suedi, mësohet ora kur Ibra me shokë futen në “Fadil Vokrri”

Duhet lexuar

spot_img

Të dielën me fillim nga ora 20:45 Kosova e nis kampanjën e saj kualifikuese për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Ndeshja e parë e “Dardanëve” do të jetë ajo kundër Suedis e cila zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. 

Tashmë Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar edhe agjendën e të dy kombëtareve për ditën e shtunë, pra një ditë para ndeshjes. 

Nga njoftimi i FFK së mësohet se Zlatan Ibrahimoviç, për të cilin ka interesim të madh nga adhuruesit e tij në Kosovë do të futet në “Fadil Vokrri” së bashku me shokët e tij në orën 17:30 për të zhvilluar stërvitjen e parë.

Pas kësaj, Kombëtarja e Suedisë, përkatësisht trajneri Anderson dë të dalin në konferenc për media për të folur rreth kësaj ndeshje.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit sot kreu fluturimin e parё

TV Klan nga Shqipёria sot lajmёroi se ёshtё inauguruar Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” si dhe është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img