E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Kosova niset për në Spanjë – lojtarët shihen në humor të mirë para përballjes së madhe

Duhet lexuar

spot_img

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se ekspedita e Përfaqësues sonë është nisur për në Spanjë.

Furia e Kuqe do të jetë nikoqir i Dardanëve në takimin që luhet më 31 mars (e mërkure) në Sevillë nga ora 20:45.

Lojtarët tanë e filluan aventurën kualifikuese në Kampionatin Botëror me humbje 2-0 ndaj Suedisë në të dielën mbrëma.

Por, Bernard Challandes do të kërkojë nga djelmoshat e tij që të lënë pas krahëve këtë sidë dëshpëruese dhe të fokusohen në atë ndaj spanjollëve.

Spanja nuk është se e filloi furishëm këtë fazë kualifikuese, pasi barazuan 1-1 ndaj Greqisë, derisa fituan 2-1 përballë Gjeorgjisë në sekondat e fundit të takimit.

Suedia është lider i Grupit B me gjashtë pikë, Spanja me katër, Greqia me një, Kosova dhe Gjeorgjia ende pa pikë.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

‘Basic Instinct’ i vitit 1992 restaurohet nё 4K nga Studiocanal

Studiocanal ka porositur restaurimin me teknologjinё 4K të trillerit erotik të Paul Verhoeven tё 1992 ‘Basic Instinct’, i cili...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img