E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Komuna e Tetovës është komuna me më së shumti borxhe në vend, gjithsej 9.4 milionë euro

Duhet lexuar

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Abazoviq: Gjysma e Malit të Zi nuk po fle, drejtësia ka filluar të funksionojë

Zëvendëskryeministri Dritan Abazoviq shkroi në rrjetet sociale se “gjysma e Malit të Zi nuk po fle”, sepse, siç tha...

Reagimi i vajzës 13 muajshe bëri të qeshnin shumë persona

Vajza Luna është 13 muajshe dhe vendosi të zbulojë se si i nuhasin këmbët e babait. Ajo iu afrua babait...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Komuna e Tetovës është komuna me më së shumti borxhe nga komunat tjera. Në storien hulumtuese në kuadër të projektit “Bashkërisht në luftën kundër korrupsionit”, që financohet dhe mbështetet nga Delegacioni i Bashkimit Evropian, theksohet se Tetova, bashkërisht me Komunën e Ohrit dhe Komunën e Karposhit janë në krye të listës me më së shumti borxhe.

Kjo vërtetohet me listën më të re të publikuar që e publikon Ministria e Financave nga ku thotë se deri në tremujorin e tretë të vitit të kaluar, borxhi në Komunën e Tetovës në shtator ka qenë 9.4 milionë euro.

Komuna e Tetovës vërteton se xhirollogaria e tyre ndonjëherë është e bllokuar por, siç thonë ajo, kjo ndodh për një periudhë të shkurtër dhe me hyrjen e mjeteve financiare menjëherë debllokohet.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -