E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Komuna e Kamenicës shpall gjendje emergjente, pas situatës së krijuar nga vërshimet

Duhet lexuar

Ghetto Geasy flet për raportin me Unikkatil: Nuk e kam takuar kurrë, nuk kam pasur kurrë konflikt me të

Reperi i njohur shqiptar, Getoar Selimi, është rikthyer në një intervistë pas një kohe të gjatë. Ai ka folur për...

Genta Ismajli dhe Fero së shpejti sjellin këngën e re

Këngëtarja nga Gjilani, Genta Ismajli, prej shumë kohësh ka paralajmëruar një bashkëpunim me reperin Fero. Të njëjtit bënë të ditur...

Zbulohen emrat e artistëve pjesëmarrës në “Kënga Magjike 2021”

Është zbuluar lista e këngëtarëve pjesëmarrës të edicionit të 22-të të festivalit “Kënga Magjike”. Prezantimi i artistëve dhe këngëve konkurruese...

Si pasojë e vërshimeve që u shkaktuan nga reshjet e shiut e borës, komuna e Kamenicës ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes emergjente.

I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi ka obliguar Drejtorinë për Mbrojtje dhe Shpëtim, që të koordinojë dhe të ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme për evidentimin e dëmeve dhe sanimin e tyre, në bashkëpunim me të gjitha institucionet tjera relevante në Komunë.

“Ekipet Komunale dhe ekipet e Zjarrfikësve, janë gjatë gjithë kohës në terren për sanimin e problemeve aty ku ka nevojë.

Për të gjithë̈ qytetarët e Komunës së Kamenicës, të cilët vazhdojnë të kenë problem nga vërshimet e ditëve të kaluara, këta numra janë në dispozicion për kontakt: 080011010 deri në orën 16:00, ndërsa edhe pas orës 16:00 të kontaktojnë në numrin 045549182, në çdo kohë që ata kanë nevojë”, thuhet në njoftim.

Ndryshe Qeveria në detyrë e Kosovës ka bërë të ditur se do të themelojë një fond emergjent për t’u dalë në ndihmë familjeve që janë prekur nga vërshimet e ditëve të fundit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ghetto Geasy flet për raportin me Unikkatil: Nuk e kam takuar kurrë, nuk kam pasur kurrë konflikt me të

Reperi i njohur shqiptar, Getoar Selimi, është rikthyer në një intervistë pas një kohe të gjatë. Ai ka folur për...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -