E martë, 9 Mars, 2021
No menu items!

Klopp ‘sulmon’ VAR-in pas vendimit kontrovers në humbjen nga Leicester City

Duhet lexuar

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...

LDK konfirmon: Lutfi Haziri dhe Lumir Abdixhiku kandidatë për kryetar të partisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka konfirmuar se në takimin e kryesisë së kësaj partie sot, Lutfi Haziri dhe Lumir...

Legjenda e futbollit e thotë publikisht se dëshiron të jetë trajner i Barcelonës

Klubi i Barcelonës dje u bë me president të ri. Joan Laporta do ta udhëheq katalunasit në vitet e...

Jurgen Klopp mallkoi një tjetër vendim të diskutueshëm të VAR-it pasi pa ekipin e tij të Liverpoolit që pësoi një humbje 3-1 në Leicester City, ndërsa nuk hezitoi të thotë se goli i parë i vendasve ishte “pozitë e pastër jashtë loje”.

Reds janë duke përjetuar një formë të tmerrshme së fundmi në Ligën Premier dhe këtë e tregon saktë humbja me rikthim nga Leicester City.

Mohamed Salah shënoi i pari, por “Dhelprat” u kthyen në lojë me një gol të diskutueshëm nga James Maddison, i cili u pranua vetëm pas rikthimit të VAR-it, ndërsa më vonë shënuan edhe Jamie Vardy dhe Harvey Barnes.

Megjithatë, goli i parë i pranuar për Leicesterin ka nervozuar trajnerin gjerman, Klopp, i cili tha pas ndeshjes se ishte “pozitë e pastër jashtë loje”.

“Ne pësuam një gol, një gol vërtet të vështirë për t’u marrë, ishte një pikë kthese në ndeshje nga VAR-i”, ka thënë fillimisht Klopp për BT Sport pas ndeshjes.

“Unë e kam parë atë dhe kur ata ndalojnë situatën duket një pozitë e qartë jashtë loje – kjo është e gjitha”.

“Goli i dytë është një keqkuptim, ne thamë se ata duhet të mësohen me njëri-tjetrin dhe ata ishin mirë për 75 minuta, ishte një lojë vërtet e mirë”.

“Në fushë ne ishim qartë ekipi dominues. Ne patëm shanse dhe më pas pësuam dy gola”, përfundoi trajneri i Reds.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -