E diel, 7 Mars, 2021
No menu items!

Kjo është pllaka që do të vendoset në hyrje të Ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Duhet lexuar

Arsyet pse ecja ditore duhet të jetë në agjendën e gjithsecilit

Kur ecni, trupi lëviz këmbët në tre plane: vertikale, gjatësore, tërthore. Sa më i shpejtë të jetë ritmi i...

Policia franceze s’po i lejon njerëzit të shëtisin pranë lumit – shkak mosdistanca

Policia franceze i largoj njerëzit që po shëtisnin të shtunën pranë brigjeve të lumit Seine në qendër të Parisit...

Shkurte Gashi zbulon dhuratën speciale që mori nga partneri për ditëlindje

Në tetor të 2020-s mësuam se këngëtarja e njohur, Shkurte Gashi ishte në pritje të fëmijës së saj të...

Kosova dhe Izrali kanë kanë nënshkruar sot vendosjen e marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve.

Ministria e Punëve të Jashtme të Izraelit, përmes një postimi në faqen zyrtarë në Twitter, bën të ditur se sot gjatë ceremonisë është zbuluar edhe pllaka që do të vendoset në hyrje të ambasadës së Kosovës në Jerusalem.

“Izraeli dhe Kosova kanë vendosur marrëdhënie diplomatike në një ceremoni virtuale, ku ministrat e jashtëm të dyja vendeve nënshkruan marrëveshjen. “Gjatë ceremonisë, gjithashtu u zbulua edhe pllaka e cila do të vendoset në hyrje të Ambasadës së re të Kosovës në Jerusalem”, njofton Ministria e Punëve të Jashtme të Izraelit.

Ndryshe, ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme të Kosovë, Meliza Haradinaj – Stublla, ka thënë se së shpejti do të fillojnë me procedurat për hapjen e ambasadës në Jerusalem dhe emërimin e ambasadorit.

Vendosja e marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit është përshëndetur edhe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arsyet pse ecja ditore duhet të jetë në agjendën e gjithsecilit

Kur ecni, trupi lëviz këmbët në tre plane: vertikale, gjatësore, tërthore. Sa më i shpejtë të jetë ritmi i...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -