E premte, 5 Mars, 2021
No menu items!

Kjo BMW është më e shpejtë në pistë sesa Mercedes AMG GT

Duhet lexuar

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

Në intervalin aktual, një nga modelet më të shpejta të Audi punon me energji elektrike. Ai ju lë pa...

Ja çfarë duhet të dini nëse po kaloni një ditë të keqe

Nuk ka lumturi të përhershme, por ka një rrugëtim drejt saj që mund të jetë e bukur nëse ju...

Ky është gabimi më i keq që mund të bëni kur përpiqeni të flini natën

Kur e kemi të pamundur të biem në gjumë, instinkti ynë i parë është që thjesht të qëndrojmë në...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Seria 3 BMW është një pikë referimi e klasit, dhe kur vjen nën drejtimin e Alpine, bëhet një nga garuesit më seriozë me katër dyer.

Alpina B3 Sedan nuk është asgjë e re. Ajo u prezantua në fund të vitit 2019 dhe ka dalë në shitje që nga viti i kaluar.

Fillon në Gjermani me një çmim prej 81,250 euro, dhe ofrohet gjithashtu në një version karvani, transmeton Telegrafi.

Teknikat janë gjithashtu të njohura, dhe ata thonë se motori 3.0 twin-turbo six është i mbështetur nga 462 kuaj fuqi dhe 700 Nm, dhe fuqia është në të gjitha rrotat.

Shpejtësinë nga 0 në 100 km / orë e arrin në 3.6 sekonda, dhe shpejtësia maksimale është 303 km / orë.

Për gjithçka tjetër u kujdes nga shoferi i provës Guido Naumann në pistën Sachsenring, ku ai voziti makinën Alpina me një kohë 1: 36.67.

Nëse e vendosim këtë në lidhje me udhëtimet e bëra deri më tani, Alpina është më e shpejtë në pistë sesa, për shembull, Mercedes AMG GT (1.36.80), AMG C63 S (1: 36.96) dhe SLR McLaren (1.37.10), të dhënat janë nga FastestLaps.

Porsche 991 Targa 4S (1: 36.66) dhe BMW M6 Competition (1: 36.20) janë minimalisht më të shpejtë. Sundimtari i rrethit gjerman është McLaren Senna me një kohë 1: 25.19.

Shikoni udhëtimin Alpin më poshtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

Në intervalin aktual, një nga modelet më të shpejta të Audi punon me energji elektrike. Ai ju lë pa...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -