E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Kitara e përdorur nga Kirk Hammett në videon e këngës ‘One’ është shitur në ankand

Duhet lexuar

spot_img

Kitara e nënshkruar nga Kirk Hammett nga videoja e këngës klasike ‘One’ nga Metallica është shitur në ankand për 112,000$ nga një blerës anonim.

Instrumenti i serisë ESP 400, i cili thuhet se është në gjendje të shkëlqyeshme, tani është në dispozicion për të ofruar oferta përmes Heritage Auctions për një periudhë të kufizuar. Çmimi aktual i ofertës së tij është 26,000 $.

Nënshkrimi i Hammett shfaqet me bojë argjendi në pjesën e poshtme të trupit të ngurtë, me kitarën që vjen gjithashtu me një certifikatë të nënshkruar të vërtetësisë dhe me kutinë e fortë origjinale të kitarës.

Një përshkrim zyrtar lexon: “Kitarë shumë e pastër dhe krejt origjinale e stilit ESP. Ka një kokë me gjerësi 1 & 11/16 në qafën me pllakë palisandër. Nënshkruar në trup me bojë argjendi nga Kirk Hammett dhe i shoqëruar nga një Çertifikatë Autenticiteti, e nënshkruar gjithashtu nga Kirk Hammett. Përfshihet çantë origjinale e fortë. Gjendja: E shkëlqyeshme.”

Videoja e këngës ‘One’ doli në vitin 1989 dhe ishte videoja e parë zyrtare që grupi Metallica e bëri. Kënga ‘One’ është në albumin e katërt të grupit i quajtur ‘…And Justice For All’, lëshuar në vitin 1988.

“E xhiruar në bardh-e-zi dhe me pamje spektakolare dhe audio nga filmi i vitit 1971 ‘Johnny Got His Gun’, videoja ‘One’ ishte një element kryesor në MTV,” vazhdon Heritage. “Por kjo nuk ishte vetëm një element kryesor i Headbanger’s Ball – ishte në MTV gjatë gjithë ditës bashkë me videot nga U2, Debbie Gibson dhe Bon Jovi.

“Ishte një thirrje e fortë që tregonte se Metallica do të ishte një grup për ta llogaritur në rrjedhën kryesore në vitet që vijnë.”

Ndërkohë, një bashkëpunim mjaft interesant midis Metallica dhe Elton John duket se është në horizont. John muajin e kaluar zbuloi se ai ka “bërë diçka” me grupin, edhe pse detaje të mëtejshme mbi projektin ende nuk dihen.SourceNME
spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img