E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Kishte harruar se ku e kishte parkuar, gjermani gjeti makinën pas tre javësh

Duhet lexuar

spot_img

Një burrë nga qarku i Bentheim (Saksonia e Ulët) parkoi makinën e tij në një garazh parkimi në Osnabrück të Gjermanisë në fillim të shkurtit – dhe e gjeti atë vetëm tre javë më vonë pas një thirrje publike për kërkim.

“Unë as nuk e di se sa shpesh kemi qenë në Osnabrück dhe e kemi kërkuar atë”, tha vajza e tij të mërkurën para se të vinte informata vendimtare

Sipas mediave gjermane, bëhet fjalë për burrin 62-vjeçar i cili shkoi për në Osnabrück për një takim më 3 shkurt, kërkoi me ngut një garazh parkimi në qendër të qytetit – dhe më pas nuk mund të mbante në mend ku ishte garazhi që kishte parkuar veturën.

Si pasojë, në tre javët e kaluara, babai dhe vajza kanë kërkuar nëpër shumë garazhe parkimi në Osnabrück.

Madje, të paktën 15 parkime shumëkatëshe dhe garazhe nëntokësore u kontrolluan në zonën në fjalë.

Një telefonatë për kërkimin nga një media më në fund çoi në sukses të mërkurën.

Një qytetar raportoi në polici, i cili hetoi informacionin, tha vajza.

Makina u gjet në garazhin e një hoteli në qendër të qytetit.

Dhe vajza tha: “Do të ishte më mirë nëse ai nuk shkon më në Osnabrück, por qëndron me ne në një qytet të vogël”.

Menaxheri i hotelit tani dëshiron të heqë dorë nga tarifat e parkimit për familjen – që arrijnë në 437 euro.

“Familja duhet të largohet nga Osnabrück me një përshtypje të mirë”, ka thënë ai për mediat vendase.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Tre asteroidë të mëdhenj sa fusha e futbollit do të bëjnë rrugëtimin më të afërt nga Toka, javën e ardhshme

Tre asteroide të mëdha do të bëjnë rrugëtimin e tyre më të afërt orbitale në Tokë javën e ardhshme,...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img