E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Këto janë statistikat për ditën e sotme nga IKSHPK

Duhet lexuar

Top 10 më të votuarit në zgjedhjet parlamentare 2021

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme për vitin 2021. Në këto zgjedhje, personi më i...

Këta janë 120 deputetët e legjislaturës së tetë të Kuvendit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Sipas këtyre rezultateve, Lëvizja Vetëvendosje ka...

KQZ me rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve: LVV 49.95 %, PDK 16.9 %, LDK 12.64 % dhe AAK 7.07 %

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Lëvizja Vetëvendosje prin me 49.95 për qind,...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Insituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike si çdo ditë tjetër edhe sot ka publikuar statistikat e të shëruarve, të infektuarve dhe të vdekurve nga COVID-19.

Nga ky institut bëhet e ditur se në vendin tonë në 24 orët e fundit janë shëruar 279 persona dhe nga 1642 mostra të marra kanë rezultuar pozitiv 353 raste me COVID 19.

Rastet pozitive janë nga komunat si vijojnë: Prishtinë 97 raste, Prizren 54 raste, Gjilan 28 raste, Pejë 27 raste, Mitrovicë 21 raste, Ferizaj 17 raste, Lipjan 15 raste, Fushë-Kosovë 14 raste, Klinë 12 raste, Podujevë 8 raste, Gjakovë 7 raste, Malishevë 7 raste, Shtime 6 raste, Drenas 5 raste, Istog 5 raste, Skenderaj 5 raste, Vushtrri 5 raste, Kamenicë 4 raste, Obiliq 3 raste, Rahovec 3 raste, Deçan 2 raste, Dragash 2 raste, Suharekë 2 raste, Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë dhe Kaçanik.

Poashtu janë shënuar edhe 5 raste të vdekjes si pasojë e COVID-19 në vendin tonë.

IKSHPK bën të ditur se në vendin tonë janë 5172 raste aktive me këtë virus, poashtu numri i të shëruarve deri më sot është 49,269 persona në mbarë vendin.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë bën apel te qytetarët të respektojnë distancën, mbajnë higjienën dhe maskat mbrojtëse sipas udhëzimeve të Ministrisë së Shëndetësisë, me qëllim të parandalimit të përhapjes së virusit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Top 10 më të votuarit në zgjedhjet parlamentare 2021

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme për vitin 2021. Në këto zgjedhje, personi më i...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -