E martë, 2 Mars, 2021
No menu items!

Këto janë 3 komunat me më së shumti raste të infektuara me COVID-19

Duhet lexuar

Si po pritet në Shqipëri përfshirja e Vetëvendosjes në zgjedhjet e 25 prillit?

Derisa Vetëvendosje shënoi fitore në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ajo po provon të arrijë sukses edhe në zgjedhjet parlamentare...

Kinezi i cili me precizitet të paparë, godet me llastik pikën e ujit që rrjedh nga shishja

Një burrë nga Kina është bërë hit në internet për shkak të një veçorie që ai e ka –...

Pse bebet mbajnë aromë më tërheqëse sesa fëmijët e rritur?

Aroma e butë e një të porsalinduri te prindërit ngjall ndjenja të forta dhe i inkurajon ata të kujdesen...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

64 mijë e 341 raste raste të infektuara me COVID-19 janë regjistruar deri tani në Kosovë,

1 mijë e 544 persona kanë vdekur si pasojë e këtij virusi.

Vetëm në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 246 raste të infektuara.

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka publikuar sot të dhëna në lidhje me numrin e të infektuarve me COVID-19 deri tani në Kosovë.

Prishtina prinë me numrin më të madh të rasteve me gjithsej 24 mijë e 993 raste të infektuara, nga të cilat, 2 mijë e 302 janë aktive.

Pastaj Gjilani me 3 mijë e 590 raste, nga të cilat 261 aktive dhe Prizreni me 3 mijë e 97 raste të infektuar, 778 prej të cilave aktive.

Podujeva radhitet e 4’ta në vend me 3 mijë e 24 raste  të infektuara, 535 aktive, pastaj Fushë Kosova me 2 mijë e 992 raste, prej të cilave 335 aktive.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si po pritet në Shqipëri përfshirja e Vetëvendosjes në zgjedhjet e 25 prillit?

Derisa Vetëvendosje shënoi fitore në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ajo po provon të arrijë sukses edhe në zgjedhjet parlamentare...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -