E shtunë, 6 Mars, 2021
No menu items!

Kërkohet miratimi i vaksinës së parë anti-COVID që funksionon me një dozë të vetme

Duhet lexuar

Kombinimet perfekte/ 6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Dega rrëzohet në tokë, ndërsa një grup muzikantësh performonin në park

Ky është momenti kur një grup muzikantësh patën një arratisje me fat kur një degë rreth 13 metra e...

Në Gjakovë 5 persona arrestohen për prostitucion

Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore në Gjakovë dje ka arrestuar pesë persona të dyshuar për prostitucion. Në...

Johnson & Johnson u ka kërkuar rregullatorëve të SHBA-së që të aprovojnë vaksinën e parë anti-COVID në botë që funksionon me një dozë të vetme, një opsion më i lehtë për t’u përdorur.

Aplikimi i prodhuesit të ilaçeve në Administratën e Ushqimit dhe Barnave të SHBA-së ndjek raportin e tij të 29 janarit në të cilin tha se vaksina kishte një normë 66 për qind të parandalimit të infeksioneve në provën e saj të madhe globale.

Vaksina e J & J mund të rrisë furnizimin dhe të thjeshtojë fushatën e imunizimit në SHBA, mes shqetësimeve të rritjeve të reja për shkak të variantit më ngjitës të coronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar dhe potencialit të efikasitetit më të ulët të vaksinës kundër variantit që u shfaq për herë të parë në Afrikën e Jugut.

Sidoqoftë, vaksina J&J mund të jepet në një dozë të vetme dhe të ruhet në frigoriferë të rregullt, që do të thotë se do të jetë më e lehtë për t’u shpërndarë, veçanërisht në zonat rurale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kombinimet perfekte/ 6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -