E premte, 15 Janar, 2021
No menu items!

Kërcënimi i Joshuas para meçit me Fury: Do t’ia heq kokën në ring Tysonit

Duhet lexuar

Rimëkëmbja ekonomike – ndahen 3 milionë euro për sektorin e gastronomisë, rriten pensionet për tre muaj

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se në mbledhjen e Qeverisë është marrë vendim se si...

Zgjatet orari i lëvizjes për qytetarët, për gastronominë dhe qendrat tregtare

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësimin e masave antiCovid. Në vendimin e marrë nga...

Kamionët nga Kosova nuk po lejohen të futen në Serbi, transportuesit po pësojnë humbje të mëdha

Serbia nuk po lejon kompanitë transportuese nga Kosova që të hynë në territorin e saj me tabelat me regjistrimin...

Anthony Joshua thotë se do të mposhtë bashkatdhetarin e vet, Tyson Fury, në meçin e vitit të ardhshëm, duke e kërcënuar atë se do t’ia heqë kokën grushte të njëpasnjëshme.

Ky kampionët e botës në peshat e rënda nga Britania e Madhe pritet të përballen në një meç madhështor për unifikimin e titujve të botës në maj të vitit 2021.

Joshua i mban tituj në WBA, WBO, IBF dhe IBO, ndërsa Fury titullin në WBC.

Pavarësisht se mban vetëm një titull, Fury është ende i pamposhtur dhe është favorit për ta rrahur Joshuan, sipas kompanive të basteve.

Megjithatë, Joshua, i cili e ka një humbje në karrierë deri tani, thotë se aftësitë e tij për ta menaxhuar presionin dhe për t’i analizuar kundërshtarët nënkupton se ai do ta fusë Furyn në dorë si asnjë boksier tjetër.

“Mund ta shoh çdo gjë që bën ai. Unë e analizoj atë dhe reagoj mirë”, tha Joshua kur u pyet sesi e sheh zhvillimin e luftës.

“Nuk dua të them shumë. Të tjerëve mund t’iu duket se ai lëviz një milion milje në orë. Por unë e di sesi ta ngadalësoj një luftëtar dhe e vërej çdo gjë që do të ndodhë, pra unë jam në zonën time dhe e shoh çdo gjë që ndodh”, shtoi ai.

Joshua më pas e kërcënoi Furyn: Dua t’ia heq kokën kur të futemi në ring”.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

- Advertisement -

Lajmet e fundit

Rimëkëmbja ekonomike – ndahen 3 milionë euro për sektorin e gastronomisë, rriten pensionet për tre muaj

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se në mbledhjen e Qeverisë është marrë vendim se si...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -
Enable referrer and click cookie to search for pro webber