E premte, 5 Mars, 2021
No menu items!

KB Peja transferon amerikanin Dion Dixon

Duhet lexuar

Nuk ka cunami në Zelandën e Re, publikohen pamjet e dallgëve që kishin frikësuar banorët

Agjencia për situata emergjente në Zelandën e Re, ka tërhequr paralajmërimin për një cunami të mundshëm pas një serie...

Diego Forlan: Barcelona gaboi me Suarezin, sikurse Real Madridi me Ronaldon

Ish sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Forlan, ka folur për Luis Suarezin, duke thënë se Barcelona nuk është dashur...

Oda e Hotelerisë: Sallat e dasmave të hapen në prill

Oda e Hotelerisë e Kosovës, ka paralajmëruar mosrespektim të masave eventuale  të cilat kufizojnë punën e tyre, duke kërkuar...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Dion Dixon do të jetë basketbollisti më i ri i KB Pejës.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e pejanëve që treguan se ai do zbarkojë në Kosovë pasnesër për t’iu bashkuar skuadrës.

Dixon është 1,91 cm i gjatë teksa mosha e tij është 30 vjet.

Sezoneve të fundit ai fitoi trofe në Qipro dhe Maqedoninë e Veriut.

Amerikani ishte dhe pjesë e NBA Draftit të vitit 2012, por që nuk u zgjedh nga asnjë skuadër.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk ka cunami në Zelandën e Re, publikohen pamjet e dallgëve që kishin frikësuar banorët

Agjencia për situata emergjente në Zelandën e Re, ka tërhequr paralajmërimin për një cunami të mundshëm pas një serie...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -