E diel, 26 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

Kategoria Superiore e futbollit tё Shqipёrisё nё javёn e saj tё fundit

Duhet lexuar

spot_img

Sikurse nё ligat evropiane, ku shumё ekipe e pritnin fatin e tyre nё lojёn e fundit, edhe nё superligёn e Shqipёrisё kёtё tё mёrkurё do tё vendoset se kush do tё shpallet kampion.

Pёr kёtё titull po luftojnё katёr ekipe. Jo vetёm fitorja por edhe çdo gol ёshtё vendimtar kёtё javё.

Pёr titullin kampion po lufton Teuta nga Durrёsi, Vllaznia e Shkodrёs, Partizani i Tiranёs dhe Laçi, gjersa ndeshja mes Vllaznisё dhe Laçit parashihet tё jetё mё e vёshtira, ngase ndeshja Bylis – Partizani konsidserohet mё e lehtё pёr Partizanin pёr faktin se Bylis nuk ka motiv shtesё, tё cilёt tashmё kanё rёnё nga superliga, gjithashtu Teuta – Apolonia Fier mund tё jetё njё fitore e lehtё pёr durrsakёt, sepse fierakasit janё tё fundit nё tabelё dhe tё rёnё nga superliga qё moti.

Natyrisht pёr tu shpallur kampion Teuta, i duhet fitore dhe tё shёnojё sa mё shumё gola, nё mёnyrё qё tё tejkalojё Vllazninё poqёse edhe kjo e fundit fiton, ndёrsa qё Vllaznia tё shpallet kampion i duhet qё Teuta tё mos fitojё, nё anёn tjetёr Partizani mund tё shpallet kampion por fitorja nuk mjafton, prandaj fati i tyre lidhet me ekipet tjera, pra duhet qё Teuta dhe Vllaznia tё mos fitojnё. Mirёpo gara shkon edhe mё tej, poqёse Laçi fiton ndaj Vllaznisё dhe Teuta e Partizani humbin, atёherё Laçi do tё jetё kampioni i ri i Shqipёrisё.

Nё xhiron e fundit kёtё tё mёrkurё me fillim nё ora 17:00 do tё takohen kёto ekipe:

Bylis – Partizani

KF Tirana – Skenderbeu

Kukёsi – Kastrioti

Teuta – Apolonia Fier

Vllaznia – Laçi.

 

Tabela aktuale ёshtё si mё poshtё:

1. Teuta                35 16 15 4 36:15 63
2. Vllaznia             35 18 9 8 42:22 63
3. Partizani           35 16 14 5 49:21 62
4. Laci                  35 16 13 6 41:24 61
5. KF Tirana          35 14 13 8 38:25 55
6. Kukёsi              35 13 6 16 46:46 45
7. Skenderbeu      35 9 10 16 33:52 37
8. Kastrioti            35 7 11 17 24:43 32
9. Bylis                 35 7 10 18 26:47 31
10. Apolonia Fier   35 4 9 22 21:61 21

Shikim tё kёndshёm pёr kёto ndeshje vendimtare.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo