E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

“Katar 2022”, zhvillohen sot ndeshjet për kualifikime në Botëror

Duhet lexuar

spot_img

Kampionati Botëror “Katar 2022” vjen sot me disa përballje tejet interesante në kuadër të fazës së kualifikimeve.

Edhe pse sot vëmendja do të jetë tek miqësorja e Kosovës me Lituaninë, Kombëtaret si ajo e Holandës, Belgjikës, Francës e Portugalisë do të zhvillojnë ndeshje në kuadër të kualifikimit për në Botërorin “Katar 2022”, përcjell KosovaPress.

Kombëtarja e Holandës do të zhvilloj ndeshje si mysafir kundër Turqisë, Belgjika është vendas kundër Uellsit, Franca pret në shtëpi Kombëtaren e Ukrainës, dhe Azerbajxhani ka punë të vështirë si mysafir i Portugalisë.

Programin e plotë të ndeshjeve në kuadër të kualifikimeve për në Botërorin “Katar 2022” e gjeni më poshtë.

Grupi A

20:45 Portugalia – Azerbajxhani (Stadiumi Allianz)

20:45 Serbia – Republika e Irlandës (Stadiumi Rajko Mitic)

Grupi D

20:45 Finlanda – Bosnja dhe Hercegovina (Stadiumi Olympia)

20:45 Franca – Ukraina (Stadiumi De France)

Grupi E

20:45 Belgjika – Uellsi (Stadiumi King Power at Den Dreef)

20:45 Estonia – Republika Çeke (Stadiumi A Le Coq Arena)

Grupi G

18:00 Turqia – Holanda (Stadiumi Ataturk Olympic)

20:45 Gjibraltari – Norvegjia (Stadiumi Victoria)

20:45 Letonia – Mali i Zi (Stadiumi Skonto)

Grupi H

20:45 Qipro – Sllovakia (Stadiumi Neo GSP)

20:45 Malta – Rusia (Stadiumi Ta’ Qali)

20:45 Sllovenia – Kroacia (Stadiumi Stozice)spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Scottie Pippen, vajton vdekjen e djalit të tij të parё Antron me mesazhe emocionale: ‘Jam zemёrthyer’.

Scottie Pippen, basketbollisti i njohur i ekipit nё NBA, Chicago Bulls vajton vdekjen e djalit të tij të parё...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img