E premte, 2 Dhjetor, 2022
No menu items!
spot_img

Kanë kaluar 45 vjet nga ‘Rocky’, dhe sot aktori duket krejtësisht ndryshe

Duhet lexuar

spot_img

Ylli i madh i filmit, Sylvester Stallone, është i njohur më së shumti për rolin e tij në filmin “Rocky” për të cilin ai shkroi skenarin pasi shikoi një ndeshje midis Muhammad Ali dhe Chuck Wepner.

Ai u nominua menjëherë deri në 10 Oskar për atë rol, përfshirë atë për rolin kryesor mashkull dhe skenarin më të mirë origjinal. Dhe para se të hynte madje në botën e Hollywoodit, ai pranoi të ishte një aktor në pornografinë e butë, ku paguhej 200 dollarë në ditë.

Stallone e përshkroi fillimin e tillë të karrierës si një moment dëshpërimi. “Rocky” i tij është përfshirë në Regjistrin Kombëtar të Filmit dhe sot konsiderohet një klasik i kinemasë amerikane.

Edhe pse karriera e tij ka qenë në tatëpjetë që nga fillimi i viteve 2000, ai padyshim është bërë një nga legjendat më të mëdha të botës së aktrimit.

Tani, kanë kaluar 45 vjet nga hiti i tij më i madh në film, dhe pamja e tij ka ndryshuar shumë. Por nuk është vetëm në moshë. Aktori rafinohet me besnikëri me zbukurime estetike që janë më se të dukshme.

  

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo