E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Ka mbërritur Mercedes C-Class i ri – një luks i jashtëzakonshëm, pamje ikonike, teknologji moderne dhe më shumë fuqi

Duhet lexuar

Gold AG sot publikon këngën e re

Këngëtari projektin e radhës do e publikoi solo. Pas bashkëpunimit me Nikollë Nikprelaj, Gold AG ka përgatitur projektin e ri Ai...

Fëmijet bëjnë bashkë Arbana Osmanin dhe Sara Hoxhën

Disa muaj më parë, Arbana Osmani u bë nënë për herë të dytë pasi solli në jetë një djalë...

Tortë e shpejtë e akullt me biskota: Gjithçka është gati për 15 minuta!

Me siguri do t’ju pëlqejë shija Përbërësit: – 150 g biskota ose biskota; – 2 puding me karamele; – 100 g çokollatë; – 600...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Mercedes ka prezantuar një gjeneratë të re të modelit të saj më të shitur dhe më domethënës.

Në pothuajse katër dekada të C-Class, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Përkundër paraqitjes së mëvonshme të modeleve më të vogla, A dhe B-Class, sedan Mercedes, së bashku me versionin station wagon, mbetet ende kolona kryesore e kompanisë.

Brezi i ri sjell ndryshime të rëndësishme kryesisht në pjesën e brendshme të automjetit, por edhe në aspektin teknologjik dhe mekanik, duke përfshirë braktisjen e motorëve të mëdhenj me cilindra 6 dhe 8 që mundësonin versionet më të fuqishme të C-Class.

Për herë të parë, ky model do të mbështetet ekskluzivisht në motorët e elektrizuar me katër cilindra.

Mercedes gjithashtu prezantoi një sedan dhe një kamionçinë. Dizajni i jashtëm nuk ka ndonjë surprizë të madhe.

Është një evolucion krahasuar me gjeneratën e mëparshme dhe tashmë mund të shohim elementë të ngjashëm stilistikë në E-Class të ridizenjuar, veçanërisht në pjesën e përparme të automjetit, ndërsa pjesa e pasme i ngjan S-Class të ri.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gold AG sot publikon këngën e re

Këngëtari projektin e radhës do e publikoi solo. Pas bashkëpunimit me Nikollë Nikprelaj, Gold AG ka përgatitur projektin e ri Ai...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -